Szukając winnych

Większość ludzi posiada w swoim życiu określone wartości, które stanowią dla nich świętość, pewien moralny wyznacznik i jedyny w swoim rodzaju symbol. Oddają im cześć i wypowiadają się na ich temat z należytym szacunkiem. Nie każdy jednak wykazuje się wobec takiego działania zrozumieniem

Większość ludzi posiada w swoim życiu określone wartości, które stanowią dla nich świętość, pewien moralny wyznacznik i jedyny w swoim rodzaju symbol. Oddają im cześć i wypowiadają się na ich temat z należytym szacunkiem. Nie każdy jednak wykazuje się wobec takiego działania zrozumieniem. Co więcej, niektórzy potrafią pójść o krok dalej i w oburzający sposób sprofanować to, co dla innych jest niezwykle cenne. Na własnej skórze przekonali się o tym bohaterowie książki pod tytułem “Wotum”, którą napisał Maciej Siembieda (https://www.taniaksiazka.pl/wotum-maciej-siembieda-p-1346164.html).

Oburzający atak

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej to obiekt wyjątkowy dla wszystkich wyznawców religii katolickiej. Gdy dziewiątego grudnia 2012 roku dochodzi do niespodziewanego i niezrozumiałego ataku, którego celem było dokonanie zniszczeń, społeczeństwo pogrąża się w szoku. Jedynie obecność pancernej szyby sprawiła, że obraz przetrwał. Rozpoczyna się gorączkowe poszukiwanie winnych, a podejrzanych upatruje się wśród członków sekty. Do śledztwa zostaje zaangażowany detektyw Jakub Kania, którego trop prowadzi od paryskiego opactwa, aż do małej wioski na Opolszczyźnie, gdzie znajduje się kopia obrazu.

Poszukując prawdy

Kania zaczyna zastanawiać się, czy wizerunki Matki Boskiej nie zostały zamienione. Który z nich jest oryginałem? Wbrew pozorom udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie należy do prostych zadań. Detektyw coraz bardziej zagłębia się w tę tajemniczą sprawę, ściągając tym na siebie podejrzliwość i niechęć przedstawicieli Kościoła. Odróżnienie prawdy od kłamstwa staje się coraz trudniejsze, a czarnych charakterów nie brakuje w tej historii. Na dodatek wioska, do której trafił Kania, skrywa jeszcze więcej tajemnic. Okazuje się, że miejscowy milioner pragnie zdobyć obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, aby dzięki niemu pomnożyć zgromadzony przez siebie majątek. Na czym dokładnie polega uknuta przez niego misterna intryga? Czy Jakub Kania ujawni, kto stał za atakiem na ikonę?

Maciej Siembieda, autor, to popularny polski pisarz, realizujący się również w zawodzie reportażysty. Odznaczony nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż. Specjalizuje się w tworzeniu historii z następujących gatunków literackich: kryminał, literatura sensacyjna, thriller, biografia, a także literatura historyczna. Dotychczas opublikował już takie pozycje jak między innymi: “Gambit”, “Podwieczorek oprawców”, “Reportaż po polsku” oraz “Pośmiertny zjazd absolwentów”.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com